אביב שמח בצפת

קבוצת הכדורסל מ.ס “דניאל” צפת רחוקה ניצחון אחד מהעלייה לארצית לאחר שניצחה  73-75 {37-28} במחזור הבא תצא למשחק חוץ נגד מכבי טבריה ראשון הקרוב תארח בגמר גביע האיגוד את מעלה אדומים.

שנותרו 2 מחזורים לסיום העונה, ככל הנראה אין קבוצה בליגה כבר שתצליח לעצור את קבוצת הכדורסל מ.ס “דניאל” צפת שרחוקה ניצחון אחד בלבד מעלייה היסטורית לליגה ארצית. עלייה שחותמת שנתיים מופלאות לקבוצה שהוקמה רק לפני שלוש שנים ורשמה רצף של 2 עליות בשנתיים מליגה ב’ לליגה ארצית.

צפת לאחר רצף של ארבעה משחקי חוץ מוצלחים חזרה למבצרה ואירחה את עמק הירדן. צפת ללא שי קדוש קפטן הקבוצה החלה את המשחק בקצב טוב גם בהגנה וגם בהתקפה. מנגד עמק הירדן נתנו פייט חזק לצהובים של חדד שהתקשו לברוח. חדד לקח פסק זמן שמימנו ניס פלח, ליאור סרף עם מפגן שלשות העלו את צפת ליתרון מבטיח. עמק הירדן הראו אופי הצליחו לצמק אך בסיום הרבע צפת ירדה ביתרון 22-13 שמי שחתם אותה היה יואב סאלמה.
הרבע השני הצהובים של חדד המשיכו באותו קצב ואף העלו את ההיתרון הצפתי.האורחים לקחו פסק זמן שמימנו חזרו למשחק והיו במרחק סביר מהצפתים. תומר ביתן, אלון ענבר, לירן שכטמן, מעוז כחלון ואופיר בלחנס השאירו את צפת בתמונה עד לסיום המחצית בו ירדה צפת ביתרון 37-28.
הרבע השלישי המשיכו צפת באותו קצב ואף העלו את ההיתרון הצפתי ליתרון שיא של 16 הפרש. האורחים מעמק הירדן לא ויתרו ואם שלוש מתפרצות,ושלשה חזרו למשחק. הצהובים של חדד באותן רגעים העלו הילוך בהגנה ועם מהלכים טובים הצליחו להישאר בתמונה ואף ליצור מומנטום חיובי עד סיום הרבע השלישי 56-40.
ברבע האחרון האורחים העלו הילוך בהגנה מה שלא הפחיד במיוחד את הצהובים של חדד שמצידם המשיכו באותו קצב, המשיכו לשלוט בכדורים החוזרים,והגיעו למתפרצות שהסתיימו בסלים קלים,ושלטו ללא עוררין במשחק בסיום צפת מנצחת 73-65.
כאמור רק ניצחון אחד מפריד מצפת לעלייה היסטורית לליגה הארצית.צפת תחזור לליגה  ביום שלישי בעוד כשבועיים כשתתארח אצל טבריה של רוני אלטמן היורדת הטרייה לליגה ב’ .
את חגיגות הרשמיים לעלייה לליגה הארצית היא מתכוונת לעשות במחזור הנעילה מול הפועל גלבוע וותיקים לעיני הקהל הביתי.

יש לציין שלצפת יש משחק חשוב נוסף שייערך ביום ראשון הקרוב בחופשת חול המועד פסח. צפת תארח  את מכבי מעלה אדומים מהליגה הארצית למפגש הראשון במסגרת גמר גביע האיגוד.

תזכורת קלה,צפת הדיחה שני  קבוצות מהארצית עמק יזרעאל, ומכבי גדרה הפעם תפגוש את מעלה אדומים ממרכז הטבלה שם משחק אסף אוחנה.
המנצחת בסיכום שני המשחקים היא הקבוצה אשר תנצח בהפרש גבוה יותר בסיכום שני המשחקים. במידה וההפרשים יהיו זהים בסיכום שני המשחקים, תשוחק ההארכה במשחק השני בין שתי הקבוצות עד להכרעה.
טקס חלוקת הגביע והמדליות ייערך ביום ראשון 26.4.15 במעלה אדומים עם סיום המשחק השני.