אהרן ברק נפגש עם סטודנטים למשפטים במכללה האקדמית צפת

פרופ’ אהרן ברק, לשעבר נשיא בית המשפט העליון, ביקר השבוע במכללה האקדמית צפת ונפגש עם סטודנטים הלומדים בבית הספר למשפטים. ביקורו של השופט ברק במכללה הותיר רושם עז על הסטודנטים שגילו עניין רב בדעותיו והחלטותיו השיפוטיות, בסוגיות אקטואליות של החברה הישראלית.

זהו ביקורו הראשון של השופט ברק, אשר החל בפגישה עם ראשי המכללה פרופ’ אהרן קלרמן, הנשיא המכללה, המנכ”ל שמואל הר נוי, ראש בית הספר למשפטים פרופ’ אמנון כרמי, פרופ’ מרדכי ראבילו וד”ר מוחמד ותד, מרצה בכיר למשפטים ויוזם הביקור. במהלך הפגישה הציג פרופ’ קלרמן בפני האורח את המכללה והתפתחותה האקדמית בשנים האחרונות.

לאחר מכן נפגש השופט ברק עם סטודנטים למשפטים משנים א’, ב’ ו- ג’, והרצה בפניהם על משנתו המשפטית. הסטודנטים שהתרגשו מביקורו של ברק, הציגו בפניו שאלות נוקבות העוסקות בנושאים שונים הנמצאים על סדר היום הציבורי. כמו כן, ביקשו הסטודנטים לשמוע את דעותיו בנושאים משפטיים וחברתיים. בהתייחסו לבית-המשפט העליון אמר השופט ברק, כי ברמת העיקרון אין מניעה שבית-המשפט יתערב בכל סוגיה המגיעה לשולחנו. יש מדינות בעולם, כמו גרמניה, שאינן מכירות את מושג היעדר השפיטות. עם זאת הדגיש ברק, כי מעולם לא אמר שהכול שפיט, אם כי היה רוצה שהכול יהיה שפיט.

בעקבות הצלחת הביקור, הוחלט לזמן את השופט ברק לביקור נוסף מכללה האקדמית צפת.

 

 

 

 

ראה גם...

כ-450 איש השתתפו ב”ליל המדענים” בפקולטה לרפואה

ליל המדענים נערך ביוזמת האיחוד האירופי, בשיתוף משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל והשנה בסימן מדעי המוח. …