אין קונים למגרשים לכ-200 דירות בצפת

ראש עיריית צפת במכתב לשר השיכון: “לצפת אין יכולת להתחרות ביישובי מרכז הארץ ובישובים הקרובים למרכז, אלא אם יהיה עידוד ועידוף משמעותי מצד הממשלה”

מכרז לבניית 87 דירות חדשות בצפת נכשל בשל עלויות פיתוח גבוהות שקבע משרד השיכון. את המכרז פרסמו רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון בעיר לבניית דירות צמודות קרקע.

הסיבה לכישלון המכרז הוא עלות הפיתוח שקבע משרד השיכון לכל אחד מהמגרשים שעמד על ממוצע של כחצי מיליון שקל למגרש, מה שמנע מרבים להגיש הצעות. מכיוון שתנאי המכרז קבעו כי כל עוד לא יוגשו לפחות 40 הצעות כשרות למכרז, ובפועל רק הצעות ספורות הוגשו, בוטל המכרז כולו.

בעיריית צפת טוענים היום, לאחר שהמכרז נסגר ללא הצלחה, כי התריעו בפני משרד השיכון כי עלויות הפיתוח הגבוהות עתידות להכשילו, אך דבר לא נעשה בנידון. כעת, לאחר שהמכרז נכשל דורשים בעירייה ממשרד השיכון לפרסמו שוב עם דמי פיתוח מופחתים.

“צפת משוועת למגרשים לבנייה. לאחר עשרים שנות קיפאון, בהם לא שווקו מגרשים ולאחר סיום הכנת תב”ע המאפשרת שיווק מגרשים, חשנו בצפת, כי הנה הגיעה הבשורה, המנוף אשר יניף סוף סוף את צפת מתרדמתה, ישאיר את צעירי צפת בצפת ויביא משפחות חזקות לעיר”, כך כתב ראש עיריית צפת איל שוחט יחד עם מנכ”ל תנועת אור רוני פלמר לשר השיכון אורי אריאל לאחר היוודע כישלון המכרז.

לכתבה באתר גלובס

ראה גם...

נעדרת: טליה אבשלום בת 14 תושבת צפת

דוברות המשטרה(צפון): סיוע באיתור קטינה נעדרת. משטרת מחוז צפון תחנת צפת מבקשת את עזרת הציבור …