צילום רותם בנוביץ

הישג מדהים לתלמידי מרכז היזמות של עמל בצפת

הישג מדהים לתלמידי מרכז היזמות של עמל בצפת: זכו במקום השלישי (היחידים מישראל) בתחרות בינלאומית למציאת פתרונות לחולי פסוריאזיס

עשרות נבחרות מכל העולם הגיעו בסוף השבוע האחרון ל”האקתון” של שלושה ימים שנערך במרכז פרס לשלום, שבמרכזו תחרות בינלאומית למציאת פתרונות לחולי פסוריאזיס.

תלמידי מרכז היזמות של עמל בצפת, שהתחרו מול חוקרים, רופאים, מדענים, מהנדסים ואנשי תקשורת ורפואה מכל העולם, זכו במקום השלישי בתחרות. הם הקבוצה היחידה מישראל שזכתה בתחרות.

התלמידים הלומדים כיום בכיתה י”ב בביה”ס הרב תחומי עמל בגין צפת: אלינה רציהב, דותן חדד, יובל אוזן ואופק גולדברג, פיתחו במרכז היזמות של עמל מדבקה מיוחדת לחולי פסוריאזיס, המתריעה מפני חשיפת יתר לשמש. הם הגיעו לתחרות עם המיזם שפיתחו, המשמש פריצת דרך בעולם הפסוריאזיס. במהלך ה”האקתון” שנמשך כאמור שלושה ימים, הם אף שדרגו את הפיתוח והפכו אותו לשעון יד המקושר לאפליקציה בסמארטפון, ומעביר בזמן אמת נתונים על הטיפול בחולה וחשיפתו לשמש, לרופא המטפל ולמרכז הרפואי שבו מטופל החולה, שם הנתונים מעובדים ומנותחים לקראת המשך הטיפול בחולה.

הזכייה במקום השלישי מקנה לתלמידים פרס כספי, והם ימשיכו להיות מלווים על ידי חברות עסקיות מהמובילות בעולם, שגילו עניין ומעוניינים להשקיע בפיתוח פורץ הדרך. התלמידים שפיתחו את המיזם אף יוזמנו לכנסים בינלאומיים, לשתף ולהרצות על הפיתוח שלהם בפני קהילות חוקרים בעולם.

מנכ”ל קבוצת עמל עו”ד רוית דום עיני שיזמה את הקמת מרכזי היזמות של עמל, בירכה על ההישג המדהים ואמרה: “מרגש לראות כיצד התלמידים שלנו הפכו ליזמים אמיתיים בקנה מידה בינלאומי, וכיצד הם מנתבים את היצירתיות שלהם לאפיקים כה חשובים המועילים לחברה. אנו גאים בתלמידים שלנו ושמחים על כך שמרכזי היזמות שהקמנו מוכיחים את עצמם ומצמיחים מתוכם את הדור הבא של היזמים המצליחים”.

ראה גם...

עוז לתמורה: כך זה נראה בצפת