חלון ראווה הושחת בגלל ”בגדים לא צנועים” על הבובה

אורטל בן הרוש, מנהלת חנות בגדים בצפת, קיבלה בימים האחרונים איומים בדרישה שתחליף את בגדיהן של הבובות בחלון הראווה כך שיהיו צנועים. לדבריה, הגורמים החרדים אמרו לה שהלבוש של הבובה פרובוקטיבי מדי. “אני לא אברח מצפת, זו זכותי למכור בגדים לא צנועים”, היא אומרת ל-mako

אורטל בן הרוש, תושבת צפת ומנהלת חנות של מעצבת מקומית לא האמינה עד כמה העיר בה נולדה התחרדה. בימים האחרונים, “קומנדו הצניעות” בעיר מאיים עליה שתסגור את החנות, מאחר שהבובות בחלון הראווה אינן לבושת בצניעות מספקת.
בן הרוש קיבלה בימים האחרונים איומים מגורמים חרדיים בעיר על מנת שתפסיק להציג בחלון בחלון הראווה בגדים לא צנועים, בנימוק שהדבר פוגע ברגשותיהם. החנות ממוקמת במדרחוב בצפת, במרכז העיר ורבים עוברים במקום.

לפני מספר ימים, נכנסה צעירה חרדית שביקשה להסיר את הבגדים הלא צנועים מעל הבובות בחלון הראווה וכשבן הרוש דחתה את בקשתה בנימוס, היא ניסתה לתקוף אותה. בן הרוש הצליחה להשתלט על הצעירה והורתה לה לעזוב מייד את החנות.

“אני לא פוחדת שיפגעו בי, יותר מפחיד אותי שהם ישרפו את החנות. החרדים בעיר פשוט חצו מזמן את הקו האדום והאלימות פה עולה מדרגה כל הזמן”, אמרה בן הרוש שפנתה ל-mako באמצעות אפליקציית skooper.

היום בבוקר הגיעה הנקמה, לאחר שסירבה שוב ושוב להסיר את הבובות. על פי החשד, גורמים חרדים הגיעו לחנות של בן הרוש ושפכו בשעת בוקר מוקדמת צבע לבן על חלון הראווה, במטרה להסתיר את הבגדים הלא צנועים בהם לבושות הבובות.
“הם רוצים להפוך את העיר לבית שמש, להפוך את צפת לעיר טאליבן להשתלט עליה ולגרש ממנה את החילוניים. לצערי הרב, הפוליטיקאים בעיר פוחדים להתעמת איתם בגלל שנת הבחירות ובגלל שהם כוח פוליטי גדול ולא מתערבים במה שנעשה”, קובלת בן הרוש שאף הגישה תלונה בתחנת המשטרה בעיר כדי שזו תעצור את החשודים במעשה.

“אני לא אברח מצפת, זו זכותי למכור בגדים לא צנועים. גם על הלבוש שלי, מדי פעם, יש כאלה שמעירים לי שהוא פרובוקטיבי. אבל זו זכותי להתלבש איך שאני רוצה, כמו שאני לא אומרת להם איך להתלבש, שלא יגידו לי מה לעשות בחיים שלי. אני מאוד חוששת שהם ישרפו את החנות”, הדגישה בן הרוש.

בשנים האחרונות צפת עוברת תהליך התחרדות והתושבים החילונים הקימו לאחרונה קבוצת פייסבוק נגד ההתחרדות, בניסיון למנוע את ההשתלטות החרדים.

לכתבה באתר מקו

 

ראה גם...

נעדרת: טליה אבשלום בת 14 תושבת צפת

דוברות המשטרה(צפון): סיוע באיתור קטינה נעדרת. משטרת מחוז צפון תחנת צפת מבקשת את עזרת הציבור …