החברה לקידום הנכה בישראל בחרה בצפת כעיר בה יוקם "בית הנכה הבינלאומי".
יו"ר החברה יוסי דוק והמנכ"ל פסח זקס נפגשו בעניין עם ראש העיר צפת אילן שוחט כדי לקדם את הפרויקט ולקבל הקצאת קרקע מתאימה.

כ- 140 ביקורות נערכו אתמול באזור צפת

כ- 140 ביקורות נערכו אתמול באזור צפת“אני ארשום את ההכנסות כשאגמור לספק את המחשבים ללקוחות”, טען בעל חנות למחשבים בקרית שמונה שלא רשם הכנסות שהתקבלו באשראי ובצ’קים בסך של כ- 7,000 ₪. הביקורת בחנות המחשבים היתה אחת מ- 138 ביקורות שערך אתמול משרד השומה צפת, רשות המסים בישראל, בעסקים מענפי המסחר, השירותים והתעשייה. מתוצאות המבצע עולה כי 14% מהעסקים שבוקרו לא רשמו הכנסות.

הביקורות, שנועדו להגביר נוכחות והרתעה ולבדוק ספרי העסק, נערכו בהמשך להחלטת הנהלת הרשות להגביר את פעילות המשרדים, לקראת סוף השנה האזרחית. 21 צוותים ערכו את הביקורות שהתרכזו בצפת, כרמיאל, קריית שמונה, חצור הגלילית, ראש פינה, קצרין, ראמה, נחף, פקעין, בית ג’אן וחורפש.

כהכנה לביקורות, נערכו קניות ביקורת מקדימות בימים ובשעות לא שגרתיים, צורף מידע לגבי עסקים שנמצאו אצלם ליקויים בעבר וכן מידע לגבי חשדות לאי רישום הכנסות בעסקים.

בחנות ירקות בכפר נחף נמצאה מחברת המתעדת הכנסות בסך של כ- 3,000 ₪, שלא נרשמו בספרי העסק. בעל החנות הסביר שבמחברת הוא רושם מכירות שהוא לא בטוח שישלמו לו. במאפייה בצפת נרשמו מכירות יום הביקורת על פיסת נייר, לדברי בעל המאפייה יש הפסקת חשמל.

בחנות בגדים בקרית שמונה לא נרשמה קניית הביקורת, וההסבר שניתן היה: “לא ביקשו קבלה”. בשיפודיה בקרית שמונה לא נרשמה קניית הביקורת וקניות תצפית, הבעלים טען שזה לא יתכן, כי הוא לא עובד בימי שישי.

“אולי רשמתי יחד עם לקוח אחר” טען בעל חנות תיקים בכרמיאל שלא רשם את קניית הביקורת. במאפייה בכרמיאל בה לא נרשמו הכנסות, נטען “הבן שלי לא רשם, מה אני יכול לעשות?” ובמסעדה בקרית שמונה טען בעל המסעדה כי אחיו עבד על הקופה וכנראה לא שם לב.

ראה גם...

סיכום כנס הזית הישראלי ה-1 בראש פינה

כנס הזית הישראלי ה-1 בחסות המכללה האקדמית תל-חי וענף הזית דן בנושאים בעלי משמעות לענף …