כירורגיית ילדים ונוער

מפגש העשרת ידע וחידושים בכירורגיית ילדים ונוער- ללא תשלום

המרכז הרפואי זיו בצפת מזמין רופאי קהילה ואנשי מקצוע למפגש העשרת ידע וחידושים בכירורגיית ילדים ונוער

יום רביעי ה- 8.6.2016 המרכז הרפואי זיו – ללא תשלום

המרכז הרפואי זיו עורך מפגש ללא תשלום לרופאי משפחה וילדים ואחיות אחראיות, ביום רביעי ה- 8.6.2016, במרכז הרפואי זיו בצפת.

ד”ר לילי לונסקי-היערי, מנהלת כירורגית ילדים וד”ר רן כץ, מנהל מחלקה אורולוגית, במרכז הרפואי זיו, מארגני המפגש אומרים, כי קיימת חשיבות גדולה להעברת המידע העדכני והחידושים העכשוויים בתחום הרפואה לילדים ובני נוער, לרופאי הקהילה והאחיות במרפאות הקהילתיות בישובים הפוגשים את בני המשפחה ראשונים, כך שיהיה קיים הידע על אפשרויות הטיפול, המיכון החדש, האמצעים והשיטות החדשניות לטיפול בבעיות השונות המוצע כיום במרכז הרפואי זיו.

ד”ר לילי לונסקי-היערי, מנהלת כירורגית ילדים במרכז הרפואי זיו אומרת: “כיום מציע המרכז הרפואי זיו לתושבי האזור שירותים חדשים רבים, הצוות הרפואי התרחב וקיימת חשיבות גדולה, כי רופאי הקהילה וקופות החולים ידעו על מכלול השירותים, הטיפולים והניתוחים המוצעים במרכז הרפואי זיו ולא ישלחו את החולים למרכזי רפואה רחוקים כאשר אין בכך צורך. כיום אנו עורכים בזיו גם ניתוחים מורכבים בילדים המתאפשרים הודות ליחידה לטיפול נמרץ ילדים והיחידה לכירורגית ילדים, שהוקמה במרכז רפואי זיו, על מנת לאפשר טיפול כירורגי וניתוחים מורכבים עבור הילדים באזור. במשך התקופה האחרונה טיפלנו בפגים ובתינוקות שנולדו עם מומים מולדים כגון: אטמות הושט, ללא פי טבעת ועוד. את הניתוחים בפגים אנו עורכים באינקובטורים מיוחדים המיועדים לניתוחי פגים, ביחידה לטיפול נמרץ שבילוד” אומרת ד”ר  לונסקי-היערי.

עוד מוסיפה ד”ר  לונסקי-היערי, כי במחלקת כירורגית ילדים נותחו ילדים עקב פציעות וכן נותחה ילדה עם גידול גדול בבטנה, שגם קבלה טיפול כימותרפי במשך כשלושה חודשים והבריאה. “אנחנו עומדים בפני מעבר לבית חולים ממוגן לילדים שיהווה מרכז חדש, איכותי ומודרני לבריאות הילד. במבנה יוענקו מכלול השירותים הרפואיים בילדים, שירוכזו תחת קורת גג אחת לטיפול מושלם. כמו כן יוקם בו גם מעון לילדים הזקוקים לטיפול רפואי וכירורגי, זאת על מנת להעניק שרות איכותי בתנאים מפנקים יותר, לצד איכות רפואית גבוהה ביותר”.

בין הנושאים שיעלו במפגש החשוב לרופאי הקהילה: גישות חדשות בטיפול במצבים שכיחים בכירורגית ילדים- ד”ר לילי לונסקי-היערי, מנהלת כירורגית ילדים.

עדכונים באורולוגית ילדים- שחזורים מתקדמים של מומים מולדים, לפרוסקופיה ואנדואורולוגיה בילדים- ד”ר רן כץ, מנהל מחלקה אורולוגית.

כירורגית זעיר פולשנית בילדים- ד”ר אנדריי פדרנקו, כירורג בכיר ומומחה בכירורגית ילדים, גנטיקה של גידולים בילדים- ד”ר בכרי דועא, רופאה המטואונקולוגית ילדים.

הכנה נפשית של ילדים לפני ניתוחים על ידי צוות רב מקצועי, אחות הנמצאת בקשר עם המטופלים לפני ואחרי הניתוח, מטפלת בדרמה וליצנים רפואיים, המלווים את הילדים מבואם ועד לניתוח.

ראה גם...

אישה ובנה פעוט הובהלו לבית החולים זיו עקב שאיפת עשן התנור

אישה בת 22 ובנה פעוט בן ה-3, תושבי צפת, הובהלו הלילה (חמישי) לבית החולים זיו …