שי קדוש :שום דבר עדיין לא סגור אסור להכנס לשאננות

מ.ס “דניאל” צפת בדרך לארצית

מ.ס “דניאל” צפת עשתה צעד משמעותי נוסף לקראת העלייה לליגה הארצית, גברה בחוץ על מכבי נצרת 98-94{58-52} שלושה מחזורים שנותרו לסיום הליגה. תומר ביתן בלט עם 31 נקודות*
בקבוצה לא יצאו בהצהרות עלייה השנה כדוגמת העונה שעברה. אבל קבוצת הכדורסל מ.ס. דניאל צפת קרובה יותר מתמיד לעשות היסטוריה הן בעיר ,והן באזור הגליל כולו ולהשלים שנתיים חלומיות שהחלו בשנה שעברה בעלייה מליגה ב’ ואמורים להסתיים בתוך שלושה שבועות לעלייה לליגה הארצית.
כשנותרו שלושה מחזורים לסיום העונה, צפת ממשיכה בשרשרת ובמומנטום החיובי שבוא היא נמצאת וממשיכה להוביל את טבלת ליגה א’ וכמובן  על הדולקת אחריה הפועל נצרת עלית שטרם הרימה ידיים  ובמיוחד לאחר שגברה במשחק צמרת על הפועל מעלות.
צפת מבחינתה תלויה רק בעצמה וצריכה לנצח שניים מתוך שלושת המשחקים שנותרו לה על מנת לחגוג עלייה היסטורית בעידן החדש של הכדורסל בצפת מאז ימי הפועל צפת המיתולוגית.

הרבע הראשון נפתח נטול הגנה משני צידי המגרש.צפת ונצרת לא שמרו ואף קלעו באחוזים טובים מכל מקום במגרש באחוזים לא רעים.חדד לקח פסק זמן על מנת לנער את שחקניו שלאחר מכן העלו הילוך שלטו בקצב המשחק וירדו ביתרון קל בסיום הרבע הראשון 28-22.

ברבע השני צפת פתחה טוב בזכות יכולת מצוינת של שי קדוש מחוץ לקשת,שיחד עם ניס פלח,מעוז כחלון,תומר ביתן,ואלון ענבר הביאו את צפת ליתרון של 12 הפרש.המארחים לקחו פסק זמן דקות ספורות לפני סיום המחצית על מנת לא לאפשר לצפתים לברוח מה שלא הדליק נורה אדומה אצל הכחולים של חדד שמבחינתם המשיכו באותו קצב ושמרו על מרחק סביר מנצרת.שנותרו שני דקות לסיום המחצית נצרת הצליחו לצמק אך הצפתים ירדו ביתרון 58-52.

הרבע השלישי היה שייך לצפת שפתחה בסערה,שי קדוש עם חמש שלשות רצופות הדהים את המארחים מנצרת שלא מצאו תשובה להתקפה וההגנה הצפתית.וכמובן לא מצאו את הנוסחה לעצור אותו.צפת עלתה ליתרון שיא של 20 הפרש.נצרת לקחו פסק זמן על מנת לעצור את המומנטום הצפתי ועל מנת להביא לצמצום ההפרש לקראת סיום הרבע האחרון.צפת שחשבה שהמשחק ביידיים שלה הרפתה בהגנה ואפשרה לנצרת לצמצם אך לא להרבה זמן.תומר ביתן,אלון ענבר,ליאור סרף,ומעוז כחלון,ויואב סאלמה שמרו את צפת בתמונה עד לסיום הרבע השלישי 83-67.

רבע רביעי הגלגל התהפך,צפת חדלה לשמור ונצרת לאט לאט נגסה בהפרש ושנותרו חמש דקות לסיום המשחק.המארחים הצליחו לצמק עד שמונה הפרש מה שהביא לדפיקות לב בספסל הצפתי.שלום{פופי}חדד מאמנה של צפת לקח פסק זמן על מנת לתכנן מהלכים ועל הדרך הרגיע את שחקניו לקראת דקות קריטיות.נצרת מצידם הגיעו על מנת לנצח ולעשות סנסציה.אבל בדקות הסיום החלטות טובות של צפת הביאו אותה לניצחון חשוב בדרך לליגה הארצית 98-94.

צפת בכחול באחת ההתקפות
צפת בכחול באחת ההתקפות

בצפת בלטו תומר ביתן 31,שי קדוש 27,ליאור סרף 16,ואלון ענבר 13.
לצפת זה ניצחונה ה-17 העונה,ביום שלישי צפת לאחר מסע בין ארבע משחקים בחוץ ומאזן של שלוש ניצחונות והפסד בודד  תארח את עמק הירדן באולם הפיס בשעה 20.00 הקהל מוזמן.
שי קדוש קפטן הקבוצה אמר בסיום אנחנו נמצאים בתקופה טובה,ובעמדה מצוינת לעשות היסטוריה ולהעפיל לליגה הארצית, זה ברור שאנחנו רוצים ארצית להגיע לבאר ולא לשתות מים? אבל אסור לנו להיכנס לשאננות ואני סומך על השחקנים שלנו ומאמין שנצליח.