50 אחוז מתיקי הוצאה לפועל בצפת היו שגויים ובגביית יתר

דיון בוועדה לביקורת המדינה נחשף כי 50 אחוז מתיקי הוצאה לפועל בחדרה, צפת ועכו היו שגויים ובגביית יתר • ראש הרשות להוצאה לפועל עו״ד תומר מוסקוביץ’: “העובדים לא אשמים”

סערת רגשות, צעקות והאשמות חסרות תקדים בדיון פגרה שקיימה בוועדה לביקורת המדינה, בראשות ח”כ קארין אלהרר בדו”ח הביקורת החמור שפרסם מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא על כשלי רשות האכיפה והגבייה. בדיון השתתף באופן אישי המבקר השופט שפירא וראש רשות האכיפה והגבייה החדש, עו”ד תומר מוסקוביץ’ (שכיהן בעבר היועץ המשפטי של משרד הכלכלה) וכן נרשמה נוכחות מאד גבוהה של חברי כנסת.

יו”ר הוועדה ח”כ קארין אלהרר האשימה, כי במקום מערכת שגוב חובות, רשות האכיפה והגביה מצטיירת כמי שמפילה את החייבים לבוץ עמוק יותר. פשוט “דוד נגד גוליית”. אלהרר חשפה את הכשלים: אין-ספור טעויות, ריביות שגויות, שכר טרחה א’, שכר טרחה ב’, העדר ביקורות פנים ורוב החייבים לא מיוצגים. “מדובר בחיים של בני אדם שבגלל חוב קטן פעמים רבות הם נקברים, חיי המשפחה נהרסים והם לא מצליחים להתרומם לעולם. זו הזנחה פושעת ואנחנו מחויבים לטפל בה”, אמרה.
לדבריה, הוועדה תעקוב שכספים שנגבו בגביית יתר יוחזרו לאזרחים. “כל מי שגבה יותר צריך להחזיר, וכל הגורמים המעורבים יתנו יד – בנק ישראל, רשויות האכיפה והגביה, הרשויות המקומיות ששכחו לעדכן שצו הריבית השתנה”.
המבקר שפירא הודיע כי לא ירפה מרשות האכיפה עד שהליקויים והכשלים יתוקנו. עו”ד תומר מוסקוביץ’, ראש הרשות, השיב כי “אנו פועלים נמרצות לשינוי, הבקרה הקודמת הידנית הייתה לא טובה, והיא שונתה למערכת מתקדמת. אנו מבצעים גם בקרות-פתע בלשכות, כולל בדיקות פרטים שמולאו ע”י הפקידים, פתחנו “אזור אישי” באתר הרשות, בכל לשכה יש מחלקה לטיפול בחייבים-נזקקים, פישור וגישור, פריסת חובות ומחיקה של עשרות אחוזים מהחוב”.

ראה גם...

נעדרת: טליה אבשלום בת 14 תושבת צפת

דוברות המשטרה(צפון): סיוע באיתור קטינה נעדרת. משטרת מחוז צפון תחנת צפת מבקשת את עזרת הציבור …