השר יעקב אדרי

טיפול נקודתי לצפת

השר יעקב אדריבמשרד לפיתוח הנגב והגליל ברשות השר יעקב אדרי החליטו להעניק לצפת טיפול נקודתי ולסייע לראש העיר אילן שוחט לצמצם את הפער עם הישובים השכנים ולקדם את העיר, זאת לאחר חמש שנים של קיפאון.

בישיבת עבודה במשרד לפיתוח הגליל והנגב שהתקיימה ביום חמישי האחרון נענה השר לפניות העיריה לסייע בשורה ארוכה של נושאים .

כך למשל הוחלט לצרף את צפת לפרויקט ייחודי בשם “עיר ללא אלימות” המשותף למשרד לביטחון פנים והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, מדובר בפרויקט שזכו בו רק ארבע ערים בנגב והעיר צפת בצפון. משמעות ההחלטה תגבור משמעותי והטבות למשטרת צפת, לפרויקטים עירוניים, תגבור פנאי בבתי הספר ומימון של פעולות למיגור האלימות .

השר אדרי ומנכלית המשרד אורלי יחזקאל, גילו הבנה רבה לצורכי העיר לאור הנתונים שהציג ראש העיר. תוכנית ההבראה הקשה, הגרעון התקציבי והירושה הקשה שהותיר קודמו.
השר אישר סיוע בהיקף של חמישה מליון שקלים להשלמת הפרויקטים התיירותיים שתוקצבו בחלקם ע”י משרדי התיירות והתחבורה, התוספת תאפשר לצאת לביצוע מיידי.
מדובר על רחוב “ארלוזורוב” המקשר בין מרכז העיר לעיר העתיקה, אזור המצודה הצלבנית בו מתוכנן מגרש חניה ועוד…

השר גם אישר מימון נוסף בסך חצי מליון שקל להשלמת עבודות פיתוח ברחוב “לוחמי הגטאות”. עבודות שהופסקו לפני יותר מחודשיים דבר הגורם סבל רב לשכונה. כמו כן אושר תקציב לבניית שני מגרשי משחקים משולבים וכן אושר תקציב מיוחד לתכנון “פארק העיר”, פארק  עירוני גדול רב תכליתי בדומה למה שקיים בחיפה תל אביב וערים נוספות במרכז הארץ. “יש תקציב ראשון מהמשרד לתכנן את הפראק נעשה מאמץ לאתר את המקום בו יוקם הפארק, מדובר במקום מרכזי שישרת כמה שיותר תושבים  ויאפשר מקום מנוחה ומרגוע” אומר ראש העיר אילן שוחט.

גם הכלזמרים בצפת ישודרגו לאחר שהמשרד יסייע במאתיים אלף שקל בנוסף לתקציבים הקבועים שנעשה מאמץ לגייס אותם ממשרדים נוספים ואף להוסיף עליהם.

“יצאנו מרוצים אני שמח שיש שרים בממשלה שרואים בצפת עיר מיוחדת הזקוקה לסיוע מיוחד אנחנו רק בראשית המסע ונגיע בהמשך לכול שר ושר לכול משרד ומשרד, נציג את הבעיות הקשות של צפת ונדרוש לסייע לנו לקדם את העיר” אומר שוחט.

ראה גם...

יו”ר קבוצת היי-סיין מקפיד לבשל שעה בשבוע

דניאל חורי: לא הייתי מחליף יום אחד בצפת בפאר הכי גדול של תל אביב; מבשל …