ידידי צפת

חוג ידידי צפת

ידידי צפתפרום ראשון מסוגו “חוג ידידי צפת” מוקם בימים אלה בעירית צפת,  במטרה לגייס את בני צפת לדורותיהם את אוהבי העיר הפזורים בארץ ובעולם את מעריצי צפת משנות השישים וזאת  כדי להירתם ולסייע לצפת ולהחזיר אותה למקומה הטבעי. כבירת הגליל ומרכז התרבות והרוחניות.
את הרעיון יזם ראש העיר לאחר ששוחח ונפגש עם עשרות רבות של בני צפת לשעבר או כאלה המחזיקים בצפת דירות נופש ויש להם עניין לסייע בקידומה של צפת בה הם נופשים לעיתים קרובות.

“צפת זה לא עוד עיר, צפת זה לא חולון ולא קריית שמונה, לצפת יש נשמה מיוחדת, אני מכיר אנשים בכירים במערכות השלטון המשפט, התעשייה והבידור שיש להם אהבה מיוחדת וגם הערצה לצפת. הם מעוניינים להירתם לקדם את העיר, הם כואבים את שקיעתה של צפת ורוצים לסייע. כול אחד בתחומו  אנחנו הולכים לגבש קבוצה איכותית רצינית שתימנה בין שלושים לחמישים איש, שתמנף את העיר יחד עם העירייה” אומר ראש העיר צפת אילן שוחט.

משיחות ראשונות שערך שוחט עם מועמדים “לחוג  הידידים” הושמעה התלהבות רבה מהרעיון והיוזמה, ורצון אמיתי לסייע בארגון כנס ההקמה שיהיה המנוף להמשך הפעילות ולגיבוש תוכנית עבודה.
 
בין השמות שהועלו עד כה נמצאים יוסי אלפי שמחזיק דירת נופש בנוף כנרת. האלוף פרקש שאימו חיה בצפת, מיכל המאירי(שגב) מנכ”לית גיתם, משה מזרחי איש צפת מנהל בבית הנשיא, עו”ד  ושופטים  רבים מהשורה הראשונה שאבותיהם גרו בצפת, גורמים בממשלה, אנשי עסקים, תעשיינים ועוד.

ראש העיר אילן שוחט מבקש מכול תושבי צפת המכירים אישי ציבור בארץ ובעולם שיכולים להירתם לפרויקט “חוג הידידים” לכתוב בהקדם ללשכת ראש העיר ולהעביר פרטים וטלפונים בכדי לבחון אפשרות לשלב אותם בפרויקט הייחודי. להובלת הפרויקט נרתם גם מאיר המאירי מוותיקי צפת, גבאי בית הכנסת של האד”מור מאבריטש ממובילי חגיגות שחרור העיר צפת שיעמוד אף הוא לצידו של ראש העיר בהובלת הרעיון.

“צפת מרכז התרבות והרוחניות לא יכולה להמשיך ולקפוא על שמריה, ביחד עם הקבוצה האיכותית נוביל את העיר למציאות טובה יותר, כול מקום שאני מגיע אם זה במשרדי הממשלה ואם זה בצבא או בתעשייה אני פוגש צפתים לשעבר או כאלה שמעריצים את העיר ורוצים לסייע, את כולם נרתום למען העיר” אומר שוחט.

ראה גם...

יו”ר קבוצת היי-סיין מקפיד לבשל שעה בשבוע

דניאל חורי: לא הייתי מחליף יום אחד בצפת בפאר הכי גדול של תל אביב; מבשל …