העיר העתיקה צפת

מתיחת פנים לצפת בהשקעה של 37 מיליוני שקלים

העיר העתיקה צפתצפת, בירת הגליל, המעוז החרדי בגליל העליון, עומדת לפני מהפך. משרדי הממשלה השונים ישקיעו בעיר לא פחות מ-37 מיליון שקל.

ההשקעה בתשתיות תבוא לידי ביטוי בעיקר בעיר העתיקה ותתן זריקת מרץ לענף התיירות שאמור להיות הענף המרכזי בהכנסות העיר.

במסגרת מתיחת פנים יסודית ישופץ גן המצודה שידע ימים טובים יותר, יורחבו שכונות ובתי מלון, ייבנו מגרשי חנייה ואף יותקנו מדרגות חשמליות בעיר העתיקה.

משרדי הממשלה ובראשם משרד החינוך החליטו לקחת תחת חסותם את העיר ההררית ולהחזיר ימיה כקדם, עת הייתה עיר תיירות מהמדרגה הראשונה.

התוכנית כוללת שיקום ושדרוג העיר העתיקה וקריית האומנים ואפילו בניה של מדרגות חשמליות בקטעים מסויימים בעיר העתיקה.

במסגרת התוכנית יסללו דרכים חדשות ישופצו בתי כנסת עתיקים, אך דומה שגולת הכותרת הינה שיפוץ של גן המצודה הממוקם גבוה ומתנשא מעל העיר העתיקה ודרום העיר.

המצודה ששירתה את הצלבנים, הינה המצודה הגדולה ביותר במזרח התיכון שהשאירו כאן הכובשים מאירופה, במסגרת השיפוץ יושלם גם פארק ‘עמק התכלת’, פארק שיהווה מרכז נופש לתיירים ולתושבי העיר.

עוד בשורה טובה לתושבי העיר, בעיקר אלה הגרים בעיר העתיקה, היא הידיעה כי פרוייקט שיקום שכונות יורחב ויכלול גם את שכונות העיר העתיקה שמצבן מידרדר משנה לשנה.

אך אליה וקוץ בה. השיפוצים שיחלו בקרוב צפויים להימשך כשלש שנים במקרה הטוב. מה שאומר, פקקים, מכשולים ובעיות אחרות לתושבי העיר שבסיומם יוכלו לומר כי הצליחו להחזיר את מעמדה ההיסטורי של העיר.

ראה גם...

בסוף השבוע: פסטיבל בין הכרמים 2015 יוצא לדרך

ברחבי מרום הגליל ייצא לדרך בסוף השבוע הקרוב פסטיבל בין הכרמים (31.7-6.8, ט”ו-כ”א אב). הפסטיבל …