מחשבים ליילדי צפת

צפת ממשיכה להוביל בהצלחה את פרויקט מחשב לכול יילד, בסוף שבוע שעבר זכו עוד 53 ילדים ממשפחות נזקקות לקבל מחשב לביתם כולל מימון מלא של ציוד נילווה וקורס למוד והכשרה.

טקס הענקת תעודות למסיימי הקורס נערך במרכז להב”ה במעמד ראש העיר צפת, אילן שוחט, מנהל מרכז להב”ה, רוני בן אבו ואורלי תמיר מנכ”ל פרויקט ‘מחשב לכל ילד’.

alt צילומים: מיילך הצלם.

בין התורמים המרכזיים של הפרויקט: מיקרוסופט ישראל, שתורמת את כל תוכנות המחשבים לפרויקט משנת 1996, קרן אדמונד ג’יי ספרא, קרן ג’ון גנדל, בית הכנסת הספרדי “תפארת ישראל” של יהדות לוס אנג’לס ועוד.

מחשב לכל ילד בצפתלדברי אורלי תמיר פרויקט ‘מחשב לכל ילד’: “הפרויקט פועל לסגירת ‘הפער הדיגיטאלי’ במוקדי התהוותו באמצעות השוואת התנאים הבסיסיים בתחום המחשוב, לרבות הציוד, זמן השימוש והידע בין ילדי השכבות המבוססות לבין ילדי השכבות החלשות. אנו מאמינים שסולידאריות חברתית וערבות הדדית, היא לא רק חובה שמוטלת עלינו אלא גם זכות גדולה שתשפר את חיי כולנו. פרויקט ‘מחשב לכל ילד’ הנו היחיד הפועל בבתי הילדים והשפעתו חושפת את כל בני המשפחה לשימוש במחשב ובמאגרי המידע”.

ראש העיר, אילן שוחט, אמר בטקס כי : “בצפת חולקו עד עתה 564 מחשבים. השנה 53 ילדים נוספים יוכלו להנות ממחשבים חדשים שיחשפו אותם למאגר ידע עצום. “עלינו האחריות לקידום הדור הצעיר בתחום הטכנולוגי. למען עתידם, אנו נמשיך לפעול ביחד עם פרויקט ‘מחשב לכל ילד’ לצמצום הפערים בחברה “.  שוחט שיבח את מנהל מרכז להבה רוני בן אבו שעושה עבודה טובה ומקצועית וגם מצליח לגייס תרומות לקידום המקום

אודות מחשב לכל ילד

פרויקט ‘מחשב לכל ילד’ מיסודו של עמותת המפעל הלאומי לפיתוח חברתי (ע”ר) הוקם בשנת 1995 ביוזמת אנשי עסקים מובילים בישראל ובחסות ממשלת ישראל, בכדי להעניק מחשבים, ערכות תוכנה והדרכה לילדים שידם אינה משגת לרכושם. מטרת הפרויקט – לאפשר לילדים משכבות מצוקה לרכוש מיומנויות שימוש במחשב והתחברות למאגרי מידע. אלה יסייעו בפיתוח חשיבה יוצרת, יתרמו להתפתחות הילד ולהעלאת דימויו העצמי, וישמשו מנוף לצמצום הפער החברתי. היעד – להעניק לפחות 6,000 ערכות מחשב בשנת 2009 ולהעלות בהדרגה את כמות המחשבים המוענקים ל-10,000 בשנה. במימון הפרויקט שותפים: העמותה (באמצעות גיוס תרומות), משרד ראש הממשלה, הרשויות המקומיות ומשפחות הילדים (בשיעור סמלי). בין התורמים המרכזיים של הפרויקט: מיקרוסופט ישראל, שתורמת את כל תוכנות המחשבים לפרויקט משנת 1996, קרן אדמונד ג’יי ספרא, קרן ג’ון גנדל, סימנטק בע”מ, בית הכנסת הספרדי “תפארת ישראל” של יהדות לוס אנג’לס ועוד.

ראה גם...

רשות המסים פשטה על צימרים באזור צפת

רשות המסים ממשיכה במבצע ביקורת על בעלי צימרים. בסוף השבוע האחרון ביקרה הרשות ב-117 צימרים …