תושב צפת שדקר גבר: הוא תקף אותי מינית

בן 29 מצפת נעצר בחשד כי ארב לתושב העיר דקר אותו בבטנו ופצעו באורח קשה. לטענתו, הנדקר ביצע בו מעשה מגונה לפני 12 שנה

תושב צפת בן 29 נעצר הבוקר (ג’) בחשד כי דקר גבר בן 39, גם הוא תושב העיר ופצע אותו קשה. החשוד טען כי הסיבה לדקירה היא מעשה מגונה שהנדקר ביצע בו לפני 12 שנה. הפצוע שנפגע במצב קשה מאד אושפז ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים זיו בצפת. בית משפט השלום בעיר האריך את מעצרו של החשוד בתשעה ימים.

מפקד תחנת צפת, רפ”ק רן אופיר סיפר ל-nrg מעריב כי האירוע קרה ברחוב כוכב יאיר בסביבות השעה 6:20 בבוקר, כאשר הדוקר ארב לנדקר סמוך לביתו. ברגע שהופיע בן ה-39, הגיח החשוד ממקום מחבואו והחל לדקור אותו. אזרחים שהיו במקום הזעיקו את כוחות המשטרה.

מחקירה ראשונית עולה כי הנדקר היה בדרכו לעבודה, וכי הדוקר תכנן את האירוע מראש. מנהל בית החולים זיו בצפת מסר כי הפצוע סובל מדקירות בחזה ובגב וכעת הוא מונשם ומטופל בחדר הטראומה.

אחיו של החשוד מאשר את טענותיו של אחיו כי הדוקר ביצע בו מעשי אינוס בגיל שמונה. “הוא נהג לקחת אותו למקלט, פשט את מכנסיו אנס אותו ודרש ממנו שייגע באיבר מינו. אני עובד כסניטר בביה”ח זיו בצפת ואתמול בערב אימי התקשרה אליי ואמרה לי שאחי צועק וזועק לעזרה. אמרתי לה שתוריד אותו אליי למיון. פסיכיאטרית ראתה אותו, נתנה לו טיפול תרופתי ושחררה אותו עד למועד לפגישה הבאה”.

אם הרשויות היו מטפלות, הדקירה הייתה נמנעת

“הבוקר לקראת השעה שבע הודיעו לנו כי אדם פצוע קשה כתוצאה מדקירות עומד להגיע אלינו וכי צריך להכין את חדר הטראומה”, הוסיף האח. “זיהיתי אותו ואפילו סייעתי בהבאת שתי מנות דם לצורך הטיפול בו. כשסיימתי התקשרתי לאימי ושאלתי איפה אח שלי, אם הכל בסדר. חיפשנו אותו ולא מצאנו עד שקבלנו טלפון והגיעו למשטרה שם הוא היה . אז התבררה כל התמונה”.

אחיו של החשוד אומר כי התקיפה המינית שעבר אחיו התוותה את מהלך חייו. “במהלך השנים הוא סבל מבעיות נפשיות קשות ולא ידענו למה. הוא עבר מאשפוז לטיפול וחזרה לאשפוזים פסיכיאטריים. לפני שנתיים הוא ביקש ממני שניפגש. הוא סיפר לי את מה שעבר
עליו 17 שנים קודם לכן בגלל האדם שדקר. חיזקנו אותו והחלטנו לגשת למשטרה ולהגיש תלונה”.

“אחרי חודש קיבלנו הודעה שבגלל חוק ההתיישנות התיק נסגר”, סיפר. “אם רשויות החוק היו מטפלות אז בתלונה, כפי שמתבקש מרשויות שתפקידן לעשות צדק, ייתכן שאירוע הדקירה היה נמנע. הוא פשוט לא יכול היה לחיות יותר עם המציאות הזאת אז הוא עשה מעשה קיצוני”. מהמשטרה נמסר כי טענותיו של החשוד ייבדקו.

לכתבה באתר מעריב NRG

ראה גם...

דיקן בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת ימליץ על היועמ”ש הבא לכנסת

דיקני הפקולטות למשפטים בישראל בחרו פה אחד בדיקן בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, הפרופ’ …