מיכל המאירי, מנכ

מיכל המאירי צפתית לשעבר מנכ”לית משרד הפרסום גיתם

ראיון “כלכליסט” – מיכל המאירי: “אותי לא תראו יושבת בקנטינה”

המאירי, מנכ”לית משרד הפרסום גיתם, מנתחת בראיון ל”כלכליסט” כיצד ייראה ענף הפרסום ב־2010: “עולם הפרסום משתנה והוא דורש יותר רגישות ופחות כוח”. המאירי מבקרת את ה”שואו אוף” והרדידות של הענף ותובעת מעובדיה יצירתיות: “אני רוצה עובדים מגלומנים”. ומה עם שיטת העמלות? “המפרסמים צריכים לשלם בעד רעיון, ולא רק עבור מדיה”

מיכל המאירי, מנכ”לית גיתם, היא פלפל או צ’ילי. כך לפחות על פי כרטיסי הביקור יוצאי הדופן שהיא מחלקת: שקיות קטנות של תבלינים עם השם שלה עליהם במקום פיסת הנייר המסורתית. שיטת השיווק המיוחדת מצליחה להעביר את התכונות שהמאירי משדרת: רעננות ויצירתיות. כבר שש שנים היא בגיתם, וכמי שגדלה בעיר הצפונית צפת וכסטודנטית בת 22 מכרה סנדוויצ’ים מדלת לדלת, השתמשה בתכונות הללו כדי להיהפך לאחת הנשים החזקות בעולם הפרסום הישראלי. בראיון מיוחד ל”כלכליסט” המאירי צופה כיצד ייראה המהפך שישנה את עולם הפרסום בשנת 2010 – מעבר מקמפיינים רגילים בטלוויזיה ובעיתונות לרעיון גדול אחד שלא יהיה רק מבוסס מדיה. שינוי שלדעתה של המאירי צריך גם לבוא לידי ביטוי בתשלום למשרדי הפרסום: מהתמקדות בשיטת העמלות הוותיקה לתשלום עבור רעיונות וקריאטיביות.

עוד לפני שהספקתי להתיישב מול שולחן הזכוכית הרחב במשרדה המעוצב של מיכל המאירי, היא מיהרה לומר: “חשבתי בשבילך על כותרת. ‘אותי לא תתפסו יושבת בקנטינה’. מה דעתך?”.

מיכל המאירי, מנכ

ראה גם...

אבירם בוכריס מעורכי המוזיקה המשפיעים

אבירם בוכריס מעורכי המוזיקה המשפיעים של גלגל"צ, הוא אביה של תוכנית החבובות המוזיקלית "רדבנד"

"אפשר להוציא את הילד מצפת, אבל אי אפשר להוציא את צפת מהילד. בעיני, זה יתרון. להיות במרחק מהסיטואציה זה תמיד טוב, ואף על פי שאני עמוק בפנים, באיזשהו אופן אני עדיין מרגיש מרוחק. סביבת הגידול מותירה חותם לכל החיים, כמה שתנסה לברוח ממנה