אחד מראשי "האגודה להצלת מירון" עוכב בצהריים לחקירה, לאחר שכמה מחבריו השחיתו שיפוצים שנעשו בגג ציון הרשב"י. העדה החרדית נגד המאבקים, אבל חושבת שהשיפוצים היו יכולים להיערך "עם קצת יותר רגישות". צפו בוידאו: מפקד משטרת צפת משוחח בטלפון עם הרב אברהם פרויליך

אחרי השחתת גג ציון הרשב”י: אחד העסקנים עוכב

אחד מראשי “האגודה להצלת מירון” עוכב בצהריים לחקירה, לאחר שכמה מחבריו השחיתו שיפוצים שנעשו בגג ציון הרשב”י. העדה החרדית נגד המאבקים, אבל חושבת שהשיפוצים היו יכולים להיערך “עם קצת יותר רגישות”. צפו בוידאו: מפקד משטרת צפת משוחח בטלפון עם הרב אברהם פרויליך
 

לאחר תקופה של שקט יחסי, שוב פרצו מהומות בציון הרשב”י במירון, הפעם על רקע שיפוצים הנערכים במקום. הקנאים, החוששים כי בכוונת המדינה לשנות את אופי המקום, פרצו אמש (יום ב’) לגג הציון, והשחיתו ציוד בניה שהיה במקום. כמו כן, הם הרסו את עמוד ההדלקה החדש שעמד להיבנות במקום.

 
זעמם של הקנאים יצא על עקירת עמודי ההדלקה הישנים והמוכרים. בתמונות במצורפות לכתבה זו ניתן לראות את העמודים, כשהם מונחים על הכביש מעל הציון. יצוין, כי גורמים רשמיים מטעם העדה החרדית אינם עומדים מאחורי המהומות, שכן על השיפוצים הוחלט בועדת החמישה בשיתוף כל הגורמים.
 
ההתייעצויות, היום. בקידמת התמונה: עמודי ההדלקה שנעקרו ממקומם (צילום: ד.צ.ל. – מירון)

ההתפרצות האלימה הביאה למקום את מפקד משטרת צפת, רב-פקד רן אופיר. חבר ועדת החמישה, הרב דוב קפלן מצפת, הגיע גם כן למקום, והשניים שוחחו עם נציגי הקנאים. מאוחר יותר עיכבה המשטרה לחקירה את איש “האגודה להצלת מירון”, הרב אליעזר רוטמן, שלדבריו משמש גם כנציג העדה החרדית.

חשוב לציין, כי העדה החרדית אינה תומכת בפעולות שנעשו נגד השיפוצים במירון. כמה ממנהלי המאבק שהגיעו השבוע לגאב”ד העדה החרדית, וביקשו ממנו להתערב נגד השיפוצים, נדחו על הסף. איש אמונו של הגאב”ד, הרב אברהם פרויליך, משמש כחבר בועדת החמישה, והוא מעורב בכל החלטה שמתקבלת.
 
 
 

 

ראה גם...

להתיר את הנשים שנפגעו מהרב עזרא שיינברג

דיין בית הדין הרבני הגדול לערעורים לשעבר, הרב שלמה דיכובסקי, אשר שימש גם כמנהל בתי …