כולם רוצים לעזור לזוגות הצעירים. השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום יוזם לדבריו תוכנית להשכיר בחצי ממחירי השוק דירות בנגב ובגליל לזוגות צעירים. על פי היוזמה, הדירות יגיעו ממאגר הדירות הלא מאוכלסות של חברת עמידר באיזורים אלה.

דירות של עמידר בנגב ובגליל יושכרו במחירים של 500-1,000 שקל

כולם רוצים לעזור לזוגות הצעירים. השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום יוזם לדבריו תוכנית להשכיר בחצי ממחירי השוק דירות בנגב ובגליל לזוגות צעירים. על פי היוזמה, הדירות יגיעו ממאגר הדירות הלא מאוכלסות של חברת עמידר באיזורים אלה. בשבוע האחרון נפגש שלום עם יו”ר עמידר דוד מגן והשניים דנו על העמדתן של 500 דירות שכאלה בערים באר שבע , שדרות, בית שאן, דימונה, טבריה, ירוחם, מצפה רמון, נצרת עילית, עכו, עפולה, ערד, צפת, קרית גת, קרית שמונה, שלומי וערים נוספות. מדובר בדירות בנות 2-3 חדרים שיושכרו במחירים של 500-1000 שקל כשהכוונה תהיה להשכיר אותן לטווחים ארוכים.

לדברי שלום יוזמתו תיטיב עם הזוגות הצעירים בקליטתם באיזורים אלה :”יש כיום דרישה של אלפי משפחות צעירות שמעוניינות באופן מיידי לעבור לנגב ולגליל. המטרה שלנו היא לייצר עבורם פתרונות דיור שיעשו את הצעד ויבנו את ביתם במקום. הדירות הללו הן פתרון מצוין למשפחה צעירה שמגיעה למקום, מקבלת דירה בשכר דירה נמוך יחסית ומאפשרת להם להסתגל למקום, להכיר אותו ולבנות בו את ביתם. זו הדרך לעודד ולחזק את ההתיישבות בנגב ובגליל”.

בהודעה שהוציא המשרד לפיתוח הנגב והגליל נכתב כי בסיום הפגישה בין השר שלום למגן הוחלט להעמיד את מאות הדירות של עמידר באיזורים אלה לזוגות צעירם, אלא שבעמידר מצננים את הדברים ואף מספרים כי היוזמה לעזור לזוגות הצעירים שייכת לגורמים אחרים :”התוכנית גובשה בחברת עמידר בהתאם למדיניות השר השיכון, אריאל אטיאס לסייע לזוגות צעירים. התוכנית מצויה כעת בשלבי בחינה ובסיומם תועבר לעיונו של שר השיכון ולהחלטתו. יישומה של התוכנית מחייב אישור הממשלה”.

ראה גם...

נעדרת: טליה אבשלום בת 14 תושבת צפת

דוברות המשטרה(צפון): סיוע באיתור קטינה נעדרת. משטרת מחוז צפון תחנת צפת מבקשת את עזרת הציבור …